Přejít k hlavnímu obsahu
Absolvent Martin Licek s národním týmem na Mistrovství Evropy mužů potvrdil výkonnostní předpoklady
Absolvent Martin Licek s národním týmem na Mistrovství Evropy mužů potvrdil výkonnostní předpoklady

V sobotu 16.září vyvrcholilo Mistrovství Evropy mužů ve volejbale finálovým soubojem mezi Itálií a Polskem. Poláci ukázali světu volejbalovou nadvládu, které odpovídají i výsledky na klubové úrovni v Lize mistrů a nedali Italům šanci. Pohár nad hlavou zvedali po jasném vítězství 3:0. Překvapivým výsledkem skončil i souboj o bronzové medaile, které po sympatickém boji na krku hřáli volejbalisté Slovinska, a olympijským vítězům z Francie zůstaly nepopulární medaile bramborové.

I naši reprezentanti se na ME vůbec neztratili - hlavní cíl postup ze skupiny byl splněn (po přesvědčivých vítězstvích nad Severní Makedonií, Černou Horou a Dánskem) a následně čeští reprezentanti čelili, stejně jako ve čtvrtfinále reprezentantky ČR před 14ti dny, tradičním výkonnostním velikánům ze Srbska. Českým lvům se sice dařilo držet s papírově silnějšími Srby krok, v koncovkách naši soupeři z Balkánu avšak přidali body navíc a připsali si vítězství ve třech setech v řadě a tím i rovnou vítězství 3:0 a zároveň postup mezi nejlepších 8 týmů. 

Naši muži tedy díky dobrému skóre, které uhráli v základní skupině, ukořistili sympatickou 12.příčku před silnými týmy Belgie, Bulharska a Turecka, svůj stín se jim ale překročit nepodařilo. My budeme doufat v naše mladé naděje, juniorské reprezentanty, kteří již nyní nakukují do brněnského A-týmu mužů. Mezi nimi figuruje například Adam Vítámvás a Jaromír Novák.

Více informací na: https://en.m.wikipedia.org/wiki/2023_Men%27s_European_Volleyball_Championship