Přejít k hlavnímu obsahu
Obrázek gymnasty

Sportovní gymnastika patří mezi nejobtížnější sporty. Řadíme ji mezi esteticko-koordinační sporty. Díky dominantnímu rozvoji obratnosti jako základní pohybové schopnosti tvoří přirozený základ pro většinu sportů.

Sportovní gymnasté a gymnastky studující na sportovním gymnáziu dosáhli od roku 1983 řady vynikajících úspěchů při reprezentaci své vlasti. K nejvýznamějším řadíme zisk medailí z MEJ, EYOF a ME (Riesner, Smetana, Šikulová, Pálešová), finále víceboje na MS (Pálešová) a účast našich studentů na OH (Kinclová, Marešová, Pálešová, Konečný)

Mezi další přednosti studia na SGLD patří profesionální trenérské zabezpečení, program výuky dle vlastního vzdělávacího programu (v rámci kterého funguje systém podpory pro české reprezentanty), a úzká spolupráce s vedením TJ Sokol Brno 1 – dlouhodobě nejúspěšnějším gymnastickým klubem.

Našim primárním cílem není tlak na výkon, ale snaha se zlepšovat, dosahovat individuálních limitů dle vlastního zájmu, poznat sebe sama, překonávat překážky, schopnost spolupracovat a vyrovnat se s neúspěchem. Sportovní zkušenosti utvářejí osobnost a mají přesah do mimosportovního života.

Těšíme se na každého, kdo má zájem a má rád sport a gymnastiku.