Přejít k hlavnímu obsahu
Tabule s matematickými příklady
Podzimní matematika

I během října a listopadu někteří žáci naší školy věnovali volný čas testování svých matematických schopností a svého logického uvažování.
Do logické olympiády, která probíhala online pro 2. stupeň ZŠ v termínu 8. - 14. října a pro střední školy 15. - 21. října, se z naší školy registrovalo 17 žáků. Z kategorie B (nižší gymnázium) se registrovali 2 žáci, z nichž jeden se umístil na 7.- 8. místě v kraji, a je proto krajským semifinalistou.
2. listopadu proběhlo školní kolo Pythagoriády pro třídy nižšího gymnázia. Zúčastnilo se 8 žáků Primy a 6 žáků Sekundy. Úspěšnými řešiteli se stali Eliška Findejsová a Tadeáš Hanyk z Primy. Oba postupují do městského kola, Eliška navíc se ziskem plného počtu bodů.
Všem soutěžícím děkujeme za účast a držíme pěsti v dalších kolech!