Přejít k hlavnímu obsahu
Tadeáš Plaček a Veronika Hutárková reprezentovali ČR na Mistroství světa juniorů v Kolumbii

V kolumbijském Cali proběhlo v termínu 1.-6.8. Mistrovství světa juniorů. Celá atletika včetně juniorů je na velmi vysoké úrovni (např. vítěz 100m kluků v Cali běžel 9,91s!!!), proto jen nominovat se na takovou akci, může být pro někoho maximálním vrcholem.

Přesto se dařilo zejména Tadeášovi. V rozběhu na 400m si vytvořil osobní rekord 46,56s a postoupil do semifinále. V tom svůj čas téměř zopakoval (46,63s), ale stačilo to „pouze“ na celkové 13.místo. Tadeáš se pak představil ve štafetě na 4x400m, kdy se celé štafetě podařilo postoupit do finále časem 3:07,48min, což je zároveň český juniorský rekord! Ve finále již kluci neběželi tak rychle, ale časem 3:09,36min skončili na celkovém sedmém místě. Tadeáš byl z celé štafety nejrychlejší.

Veronika se postavila na start štafety žen na 4x400m, kdy celá štafeta doběhla na 15.místě a do finále nepostoupila. I Veronika byla z celé štafety nejrychlejší.