Přejít k hlavnímu obsahu
Dvojnásobná medailová radost pro Patrika Hrazdíru z Kvarty. Bronz s Osladilovou a zlato s Havlíčkem
Dvojnásobná medailová radost pro Patrika Hrazdíru z Kvarty. Bronz s Osladilovou a zlato s Havlíčkem

Polské mezinárodní mistrovství juniorů hostilo jedno z nejstarších polských měst Hnězdno, kam i díky poměrně slušné dojezdové vzdálenosti vyrazil i početný český tým. Hned dvě medailová umístění uhrál Patrik Hrazdíra ze třídy Kvarta, který společně s Vojtěchem Havlíčkem opanoval mužský debl a s Kateřinou Osladilovou vybojoval bronz v mixu.

Patrika Hrazdíry a Vojtěcha Havlíčka se jednalo o vůbec první turnajovou spolupráci, která ale nemohla dopadnout lépe. Česká dvojice na turnaji odehrála pět zápasů a ani v jednom případě nedopustila drama tří setů. Ve finále Češi porazili domácí pár Bartolomiej Butkus a Damian Pietrowski 21:12 a 21:17. "V deblu nám nepřál los, kde jsme měli hned druhý zapas nasazené trojky a hned poté kvalitní pár z Malajsie, takže jsem v medaili ani nedoufal. Nejtěžší pro nás byl ale hned první zápas, kdy jsme se na kurtu trochu hledali. Naštěstí jsme se chytli a ve všech ostatních zápasech jsme dominovali," hodnotil deblové vystoupení Patrik Hrazdíra. "Doufám, že to s Vojtou nebyl náš poslední vítězný turnaj," dodal hráč brněnské FSpS.

Medailové ovoce přinesla také nová spolupráce Patrika Hrazdíry s Kateřinou Osladilovou v mixu. Česká nasazená dvojice využila příznivého losu a dokráčela až do semifinále, kde už však nestačila na později zlatý pár Dydinski - Stankiewicz z Polska. "Za bronz jsem osobně moc ráda, jelikož to byl s Patrikem náš první společný turnaj. To není na úvod vůbec špatné," pochvalovala si spolupráci s novým parťákem Kateřina Osladilová , která musela uznat kvality svých přemožitelů. "Na naše semifinálové soupeře jsme měli, ale přehrávali nás hlavně kvalitním podáním. Často bylo těžké z něj vymyslet něco kvalitního."

zdroj: ELONG, Vojtěch. Polish U19 Open: Dvojnásobná medailová radost pro Hrazdíru. Bronz s Osladilovou a zlato s Havlíčkem. Czech Badminton [online]. [cit. 2023-09-12]. Dostupné z: https://czechbadminton.cz/article/Polish-U19-Open-Dvojnasobna-medailova-radost-pro-Hrazdiru-Bronz-s-Osladilovou-a-zlato-s-Havlickem